Регионално такмичење талената по научним дисциплинама и смотра истраживачких радова талената Србије

У суботу 9.5.2015. г. одржано је Регионално такмичење талената у Центру за таленте "Михајло Пупин" у Панчеву. 10 ученика наше школе такмичило се у шест области, и постигло следеће резултате:

Српски језик и књижевност - Милана Грбић (IV1) прво место и Јована Иветић (III2) прво место, ментор Срђан Срдић

- Психологија - Јована Рожић (III2) прво место, Александра Чусо (III2) прво место, Торбица Теодора (II3)друго место и Зорана Бунчић (III3) треће место, ментор Сања Мракић

- Географија - Невена Панић (I3) треће место, ментор Мирослав Грујић

- Физика - Вишња Сараволац (IV3) прво место, ментор Мариа Франциа

- Хемија - Марина Херцеган (IV3) треће место, ментор Наташа Игаз

- Информатика - Дејан Богосављев (III3) треће место, ментор мр Снежана Замуровић

Сви ученици остварили су пласман на Републичку смотру талената.

У истом дану одржано је и републичко такмичење из књижевности Књижевна олимпијада у Карловачкој гимназији на којем је Јована Иветић, ученица III2, одељења освојила треће место.

Вођа пута и председник Комисије за географију био је професор Будимир Ђукичин, а делегацију је пратио и директор школе Љубомир Замуровић.