Међународни симпозијум српских наставника у Румунији

МЕЂУНАРОДНИ СИМПОЗИЈУМ " НАСТАВА НА СРПСКОМ ЈЕЗИКУ У РУМУНИЈИ НА ЕВРОПСКИМ КООРДИНАТАМА"

ТЕМИШВАР

28-29. 10. 2016.

MЕСТО-  ТЕОРЕТСКА ГИМНАЗИЈА „ ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“У ТЕМИШВАРУ

УЧЕСНИЦИ СИМПОЗИЈУМА СУ БИЛИ ШКОЛСКИ ИНСПЕКТОРИ, СТРУЧЊАЦИ ИЗ СРБИЈЕ, МАЂАРСКЕ. АУСТРИЈЕ, ПРОФЕСОРИ СРПСКОГ ЈЕЗИКА И КЊИЖЕВНОСТИ, УЧИТЕЉИ И ВАСПИТАЧИ КОЈИ ПРЕДАЈУ У СРПСКИМ ШКОЛАМА У РУМУНИЈИ, ПРОФЕСОРИ КОЈИ ПРЕДАЈУ НА СРПСКОМ ЈЕЗИКУ У  ГИМНАЗИЈИ ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ У ТЕМИШВАРУ И СТРУЧЊАЦИ КОЈИ ПРЕДАЈУ НА ЗАПАДНОМ УНИВЕРЗИТЕТУ У ТЕМИШВАРУ .

ОРГАНИЗАТОРИ:

- САВЕЗ СРБА У РУМУНИЈИ

- ШКОЛСКИ ИНСПЕКТОРАТ  ТИМИШКЕ ЖУПАНИЈЕ

- ТЕОРЕТСКА ГИМНАЗИЈА ,, ДОСИТЕЈ ОБРАДОВИЋ“  У ТЕМИШВАРУ

НАШУ  ШКОЛУ ПРЕДСТАВЉАЛА СУ ЧЕТИРИ ПРОФЕСОРА И ДИРЕКТОР.

Радом ХУМАНИЗАЦИЈА ОДНОСА ИЗМЕЂУ НАСТАВНИКА И УЧЕНИКА У САВРЕМЕНОЈ ШКОЛИ представила се професор  МИЉАНА КИТАНОВИЋ, психолог, ДОМАЋИ ЗАДАЦИ У ФУНКЦИЈИ ПОСТИЗАЊА ИСХОДА УЧЕНИКА- професор хемије НАТАША ИГАЗ, КОРЕЛАЦИЈСКИ ПРИСТУП ОБРАДИ НАСТАВНЕ ЈЕДИНИЦЕ "РАНИ ЈАДИ" ДАНИЛА КИША СА ЕЛЕМЕНТИМА ИНДИВИДУАЛИЗОВАНЕ НАСТАВЕ професор српског језика и књижевности ДУБРАВКА ВОЈВОДИЋ и професор информатике мр СНЕЖАНА ЗАМУРОВИЋ.