Diskobolos 2014.

NAGRADA "DISKOBOLOS 2014"

MINISTARSTVA DRŽAVNE UPRAVE I VOJSKE SRBIJE NAJBOLJA U PRIMENI INFORMATIČKIH TEHNOLOGIJA!

U svečanom ambijentu Starog dvora, Skupštine grada Beograda, u sredu, dana 10. decembra 2014. uručena su internacionalna priznanja „DISKOBOLOS 2014“za najveća dostignuća u primeni informacionih i komunikacionih tehnologija.

Ceremoniju je otvorio gospodin Andreja Mladenović, zamenik gradonačelnika

- za INFORMATIČKI NAJOBUČENIJE MINISTARSTVO U VLADI SRBIJE proglašeno je MINISTARSTVO ODBRANE. Priznanje je uručio gospodin Sava Savić, pomoćnik ministra trgovine i telekomunikacija za informaciono društvo

- za NAJBOLJE NASTAVNIKE INFORMATIKE U SREDNJIM ŠKOLAMA I GIMNAZIJAMA proglašeni su:

Aleksandra Filipović iz Gimnazije u Kruševcu,
Dejan Pejčić iz Ekonomske škole u Nišu,
Slaviša Petrović iz Poljoprivredne škole “Šumatovac” u Aleksincu,
Jasna Ristić iz Elektrotehničke škole “Nikola Tesla” u Beogradu,
Nebojša Lazarević iz Aleksinačke gimnazije i
Snežana Zamurović iz Gimnazije “Dušan Vasiljev” u Kikindi

Svi nastavnici su dobili prigodne poklone, a najbolja među najboljim Aleksandra Filipović dobila je pored statue Diskobolos i počasno putovanje na svetski ECDL Forum u Varšavi. Nagrade je uručila državna sekretarka u Ministarstvu prosvete, nauke i tehnološkog razvoja, gospođa Snežana Marković.