Извештај са одржаног пријатељског шаховског турнира између ученика Гимназије "Душан Васиљев" и Економско - трговинске школе

У петак 6.3.2015. године, са почетком у 18.00 часова, одржан је пријатељски шаховски меч између ученика Гимназије "Душан Васиљев" и Економско - трговинске школе. Турнир је организовала Гимназија.

Играло се на две табле и две добијене партије по играчу. Убедљиву победу однели су ученици Гимназије.

Гимназију су предстaвљали: Дејан Богосављев (II3) и Дмитар Вукмировић (III3),  а Економску школу Јелена Мирков и Милан Бикић, ученици другог разреда.

У плану је одржавање турнира са већим бројем ученика, ради популарисања овог спорта међу младима.

Ментори ученика били су Снежана Замуровић професор из Гимназије, и Вокић Душко професор из Економске школе.