Eнергија је свуда око нас

Енергија је свуда око нас је иницијатива која је потекла од Центра за развој и примену науке, технологије и информатике. Иако је сам назив акције провокативан у смислу да може да сугерише да енергије има довољно, циљ акције је управо да се пробуди свест о проблему енергије код најмлађих чланова нашег друштва. Циљ је не само освешћивање ученика о енергетским проблемима већ и у креативно размишљање у реализацији идеја које могу допринети бољем схватању проблема са којим се суочавамо. Овом иницијативом ЦНТИ има жељу да се покрене низ активности ученика и ментора у школама Војводине на осмишљавању и реализацији мини пројеката на теме из следећих области:
  • Алтернативни и обновљиви извори енергије
  • Енергетска ефикасност (рационално коришћење)
  • Екологија, управљање отпадом и енергија

Организатори и реализатори су Центар за развој и примену науке, технологије и информатике и Савез информатичара Војводине.

Центар за развој и примену науке, технологије и информатике се захваљује свим школама које су узеле учешће у овом пројекту и честита награђеним школама

Прва награда за школе

1. Основна школа “Вук Караџић” Црвенка

1. Гимнaзиja “Душaн Вaсиљeв” Кикиндa

Поред главне награде ученици наше школе освојили су и две друге награде, и то у категоријама:

мултимедијалне презентације - Арон Кнежевић ученик I2

литерарни радови - Милица Миланков ученица I3

Ментор оба ученика била је мр Снежана Замуровић.

Свечану доделу награда отворио је Хор ученика средњих школа из нашег града, под диригентском палицом Снежане Ковачевић, професора наше Гимназије.