USPEH

Naša učenica DRAGANA IVETIĆ osvojila je PRVU NAGRADU za najbolju kratku priču na engleskom jeziku na konkursu BRITANSKOG SAVETA u Srbiji! Dragana je učenica IV-4 razreda, a engleski jezik joj predaje profesorka Dragana Bursać Ivetić.
Od oko 270 pristiglih priča iz 40-ak srednjih škola iz cele Srbije žiri, čiji su članovi bili sa beogradskog Filološkog fakulteta - Katedre za englesku književnost i engleski jezik, ocenio je Draganinu priču kao pravu "dikensovsku" i nagradio je noutbuk računarom.

Konkurs je raspisan kao deo međunarodnog obeležavanja godišnjice rođenja Čarlsa Dikensa, pisca koji je, kombinujući realno sa alegorijskim, pisao o nesrećnim ljudima svog vremena, a posebno o mučnom životu dece jer je i sam celog života nosio duboke ožiljke iz detinjstva.

U čast Dragane i ostalih nagrađenih učenika i njihovih profesora organizovan je prijem u Britanskom savetu u Beogradu, na kome su nastale ove fotografije.

Draganinu i druge nagrađene priče možete naći na sajtu

Kratka objašnjenja uz slike:

slika 1 – Trema i prijatno uzbuđenje pred početak dodele, iliti: "Šta li mi se sprema??"

slika 2 – Darodavac I nagrade je Ingliš buk iz Beograda

slika 3 - Ne smeta što je kutija poteža, izborićemo se već nekako sa njom do Kikinde :)))

slika 4 - Čitanje priče pred 50-ak prisutnih zvanica

slika 5 – Posle prijatnog ćaskanja sa direktorom Brit. saveta u Srbiji, Tonijem O’Brajenom