2012/2013.

Ponovo organizovan mini-kurs stranih jezika za osnovce

Profesorke stranih jezika naše škole su nastavljajući dobru praksu iz prošle školske godine i ove godine tokom zimskog raspusta održale mini-kurs stranih jezika. Kurs se održavao u prostorijama naše škole u periodu od 9. do 11. januara 2013. godine i bio je namenjen učenicima VII i VIII razreda osnovnih škola iz naše opštine. U ponudi su bili francuski, italijanski, engleski, nemački, a od ove godine i latinski jezik.

48 đaka se družilo i učilo na stranim jezicima, a dolazili su iz više gradskih i seoskih škola: iz OŠ “J. Popović”, “V. Karadžić”, “Ž. Zrenjanin”, “Feješ Klara“, “Sveti Sava” i. “Milivoj Omorac” iz Iđoša. Pozdravljamo sve učenike koji su pohađali ovaj kurs, i pozivamo njih i sve druge zainteresovane osnovce da posete i uzmu učešća u aktivnostima koje organizuje Gimnazija – škola koja pruža najveće mogućnosti za učenje stranih jezika!

Evo nekoliko fotografija i učeničkih radova nastalih na kursu, kao i materijala sa kojima su učenici tokom kursa radili.

ENGLESKI JEZIK

Dragana Bursać - Ivetić

II dana zimskog kursa grupa za engleski jezik gledala je odabrani odlomak iz filma“Shakespeare in Love“ sa scenama iz komada „Romeo and Juliet“, a zatim je razgovarala o tome sa prof. Draganom Bursać Ivetić i članovima sekcije engl. jezika Marinom Pepić (I-2) i Kurunci Čabom (I-2). Evo utisaka nekoliko učenika.

Nikoleta Rakić, VIII3, O.Š. „Žarko Zrenjanin“:

The story about Romeo and Juliet is about true love. It's very romantic but at the same time sad because the two die at the end. I liked the fact that they were very in love and cared for one another so much.What I didn't like is that their families were enemies, and that their parents didn't let them be together. Neither did I like the part where they both die.

Nataša Umićević and Jelena Bokan, VIII, O.Š. „Žarko Zrenjanin“;

Jelena Naprta, VII, O.Š. „Vuk Karadžić“:

Romeo and Juliet didn't know each other very well, but they were ready to do anything just to save their love. I didn’t like the fact that girls couldn’t play in the theater in Shakespeare’s time.But I liked the part in the film when Queen Elizabeth didn’t want to tell the other people who really played Juliet.

Dajana Zarić, VIII3, O.Š. „Žarko Zrenjanin“:

I like the story because it is about true love. Romeo and Juliet died together, and I like that. They didn't want to tell their parents about the wedding. But I don't like it that they married young.

Jovana Momčilov, VIII,  O.Š. „Žarko Zrenjanin“:

1. I didn't like the end of the story because it was tragic.
2. I like the story because it is about true love. They didn't know each other very well. That was love at first sight.

Sara Anđelić, VIII-3, O.Š. „Žarko Zrenjanin“:

I didn’t like the killing scenes.

I liked the romantic description of love and their decision to do everything for it.

I didn’t like their decision not to tell their parents that they were married.

I didn’t like the rule that women couldn’t act publicly.

Tijana Mrđa, VIII-3, O.Š. „Žarko Zrenjanin“:

I didn’t like the killing scenes and the sad end.

I liked their big love and the decision to live together. I liked the romantic scenes, too.

Tea Bartolić

Učenici su slušali zvuke i na osnovu toga smislili priču.

Radili su vežbe: American and British English Exercise, Emotion Idioms Exercise, Most Common Idioms Exercise, The Top Phrasal Verbs Exercise.

FRANCUSKI JEZIK

Zorana Rackov