Квиз

Стручно веће за стране и класичне језике гимназије "Душан Васиљев" је у суботу, 10.02.2018. одржало квиз за ученике 7. и 8. разреда основних школа.

Било је 32 питања, на српском и енглеском језику из различитих области: језик, књижевност, биологија, физика, музика, географија, спорт, историја ... и понешто из опште културе. Било је неколико питања отвореног типа, док је већина питања била са понуђеним одговорима. Такмичари су били мотивисани и показали су одлично знање - најнижи освојени збир поена је био 22. Учествовале су екипе из следећих основних школа: "Јован Поповић", "Петар Кочић" - Наково, "Ђура Јакшић", "Фејеш Клара", "Свети Сава" и "Жарко Зрењанин". Прво место је освојила ОШ "Свети Сава", друго ОШ "Фејеш Клара" а треће ОШ "Јован Поповић". Сви учесници квиза су награђени чоколадом, а представници прва три освојена места и књигама са посветом.