Gimnazija „Dušan Vasiljev” Kikinda

Konkurs za bedž i logotip Gimnazije Dušan Vasiljev u Kikindi

Gimnazija Dušan Vasiljev u Kikindi u skladu sa odlukom direktora škole i Tima za kulturne aktivnosti, poziva kreativne i talentovane učenike ove škole da učestvuju na Konkursu za dizajn vizuelnog identiteta - bedž i logotip Gimnazije Dušan Vasiljev.

STRUČNI  ŽIRI I NAGRADA

Odluku o pobedničkim radovima doneće stručni žiri koji će formirati direktor škole. Žiri će odabrati najuspešnije radove rukovodeći se stepenom umetničke ubedljivosti i kvalitetom izrade.  Radovi će biti predstavljeni u okviru proslave 160 godina postojanja Gimnazije Dušan Vasiljev 27.3.2018. godine.

USLOVI KONKURSA

Pravo učešća na konkursu imaju  svi učenici Gimnazije Dušan Vasiljev.

Nagrađeni autori se obavezuju da ustupe

sva svoja autorska prava Gimnaziji Dušan Vasiljev iz Kikinde.

Rezultati konkursa biće objavljeni na sajtu škole: www.gimnazijaki.com i na facebook stranici, najranije  24.3.2018. godine.

ROK ZA DOSTAVLJANJE RADOVA

Rok za predaju radova je 10. mart 2018. godine. Radovi se dostavljaju sekretaru škole Ani Horvat, u kovertama sa jasno naznačenim imenom i prezimenom učenika, odeljenjem i brojem telefona.

Srećno !

Квиз

Стручно веће за стране и класичне језике гимназије "Душан Васиљев" је у суботу, 10.02.2018. одржало квиз за ученике 7. и 8. разреда основних школа.

Било је 32 питања, на српском и енглеском језику из различитих области: језик, књижевност, биологија, физика, музика, географија, спорт, историја ... и понешто из опште културе. Било је неколико питања отвореног типа, док је већина питања била са понуђеним одговорима. Такмичари су били мотивисани и показали су одлично знање - најнижи освојени збир поена је био 22. Учествовале су екипе из следећих основних школа: "Јован Поповић", "Петар Кочић" - Наково, "Ђура Јакшић", "Фејеш Клара", "Свети Сава" и "Жарко Зрењанин". Прво место је освојила ОШ "Свети Сава", друго ОШ "Фејеш Клара" а треће ОШ "Јован Поповић". Сви учесници квиза су награђени чоколадом, а представници прва три освојена места и књигама са посветом.