Dan škole 2016

Дан школе 2016

И ове године прославили смо Дан школе пригодним активностима.

У понедељак 21.3.2016. у школској медијатеци представљена је књига "Магле, ноћи и жице: Есеји о Душану Васиљеву" Виктора Шкорића, чије је издавање помогла Гимназија "Душан Васиљев".

У среду су у преподневним часовима положени венци на гроб и бисту Душана Васиљева.

У периоду 12.00 - 14.00 одржане су спортске активности - турнири у којима су учествовали ученици основних школа нашег града.

У 18.00 одржана је Свечана академија у Народном позоришту Кикинда, на којој су пријатељи школе и најбољи ученици завршних разреда добили Плакете Душан Васиљев.

У 19.00 у Свечаној сали Скупштине општине додељена је књижевна награда Душан Васиљев. Према одлуци жирија лауреат за 2015. годину је Звонко Карановић за књигу песама "Златно доба".