Рецитовање 2019.

4.3.2019. održana je tradicionalna gradska smotra recitatora pod nazivom „Pesniče naroda mog“. Dvadeset jedan učenik osnovnih i srednjih škola iz našeg grada plasirao se na učešće na Zonskoj smotri koja je u nedelju, 10. marta održana u Čoki. Učenici: Nataša Laković, Gimnazija „Dušan Vasiljev“, IV razred, Jovana Tunić, Gimnazija „Dušan Vasiljev“, III razred i Dragan Rankov, Gimnazija „Dušan Vasiljev“, IV razred ostvarili su plasman na viši nivo takmičenja.

13.4.2019. godine u Sečnju održana je 50. recitatorska smotra. Učestvovali su Božidar Kojić i Nataša Laković. Oboje su bili izvanredni, Nataša je ostvarila plasman na Republičku smotru koja će se održati u Valjevu 11.5.2019. Mentor učenika je profesor Dubravka Vojvodić.