Кенгур 2019.

Дана 21.3.2019. године у нашој школи, у сарадњи са Друштвом математичара Србије, одржано је Међународно математичко такмичење „Кенгур без граница“ 2019. Такмичило се 39 ученика који су размишљали о истим проблемима и решавали исте задатке као ученици у преко 70 земаља света.

Најбоље резултате су остварили Ивана Манић (први разред), Милош Иветић (други разред), Тијана Варађанин (трећи разред) и Дина Раца (четврти разред). Ивана Манић је у конкуренцији ученика друштвеног смера гимназија освојила трећу награду и стекла право да учествује на финалном такмичењу које ће бити одржано на Природно-математичком факултету у Крагујевцу 09.06.2019. Честитамо најбољим ученицима на оствареном успеху и похваљујемо остале учеснике.

Прилог приредио Драган Иветић