“Деци од срца”

У склопу хуманитарне акције “Деци од срца” поводом обележавања дана Светог Саве ученици 1-2 и 1-1 разреда Гимназије “Душан Васиљев” у Кикинди су дана 01.02.2019. године посетили Општу  болницу у Кикинди. Хуманитарну акцију су иницирали ученици Гимназије, а договорили професорка енглеског језика кикиндске Гимназије и разредни старешина 1-2 разреда Бурсаћ-Иветић Драгана и Начелница дечјег одељења др Драгица Митрић и шефица неонатологије др Гордана Бистричић као представници Опште болнице у Кикинди. У складу са овим договором прикупљен је потрошни материјал који је увек потребан за оптимално функционисање дечјег одељења у Кикинди (пелене, влажне марамице и пешкири). Захвални смо на топлом пријему и дочеку докторке Гордане Бистричић, докторке Иване Савковић и главне медицинске сестре Милице Митрашиновић које су нас провеле по собама на дечјем одељењу и учиниле да се осећамо потребним, без обзира на скроман допринос наше хуманитарне акције. Ученици који су представљали Гимназију били су Јелена Томашев, Марина Фелбаб и Невена Поповић као представници 1-2 разреда и Милица Дошен, Нина Средић и Ивана Манић из 1-1 разреда, у пратњи професора Чубрило Милана. Представнице Гимназије су попричале са децом која су била смештена на дечјем одељењу и сваком од њих обезбедиле по слаткиш и пригодан цртеж, у складу са њиховим узрастом. Цртеже је припремила ученица 1-2 разреда Миа Ивановић. Позивамо ученике и запослене  свих основних и средњих школа али и осталих установа у Кикинди да организују сличне хуманитарне акције како би се помогло деци.

Милан Чубрило