Архимедес 2019 Београд

МИЛОШ ИВЕТИЋ ПОХВАЉЕН НА МАТЕМАТИЧКОЈ ОЛИМПИЈАДИ СРЕДЊИХ ШКОЛА СРБИЈЕ

У организацији Математичког друштва “Архимедес” из Београда, у сарадњи са Министарством просвете, науке и технолошког развоја, у Београду је 18. маја 2019. године одржан (по 45. пут) традиционални велики „Архимедесов“ МАТЕМАТИЧКИ ТУРНИР – екипна математичка олимпијада школа Србије. На турниру је учествовалo 650 такмичара из 140 школа из целе Србије. Ученици наше школе су наставили традицију учешћа и ове године. Репрезентацију школе су чинили најбоље пласирани на Окружном такмичењу из математике и то:

Ученик Разред Ментор
Михок Ервин I Драган Иветић
Иветић Милош II Драган Иветић
Мирчић Селена III Фахрудин Халиловић
Чањи Виктор IV Живко Јовановски

У појединачној конкуренцији најуспешнији члан наше екипе је био Иветић Милош који је добио похвалу за одличан резултат. У екипној конкуренцији наша школа је освојила 38. место. Након одржаног такмичења посетили смо главну поставку манифестације Мај месец математике за Србију на Андрићевом венцу у Београду, где смо сазнали како се математика користи у изради географских карата, упознали се са сферном геометријом, зашто збир углова у троуглу не мора бити 180°, да ли је наша фигура у златном пресеку … Руководилац екипе је био Драган Иветић.